Kantar programı çözümlerimiz ile Türkiye’nin farklı noktalarındaki firmalar için çözümler sunmaya devam ediyoruz. Geliştirilen kantar programımız sayesinde artık kantar tartım işlemleri sorunsuz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Bu yazımızda sizlere kantar programımızın özelliklerinden ve yeniliklerinden bahsedeceğiz. Firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda kantar programımıza özellik ekleme – çıkarmalar da artık çok kolay!

E-İrsaliye

Kamyon kantar programı her geçen gün güncellenmeye de geliştirilmeye devam ediyor. E-İrsaliye modülümüz de geliştirilmeye devam ediyor. Hazırlanacak olan E-irsaliye modülümüz sayesinde ayrıca bulut sisteminde çalışan programımıza entegre bir cari yönetim sistemine de sahip olacaksınız. Cari yönetim sistemi ile birlikte tartım yaptığınız tüm araçların irsaliyelerini e-irsaliye olarak da kesebileceksiniz. Bu sayede işlerinizi daha hızlı ve düzenli de takip edebileceksiniz.

Kantar E-İrsaliye
E-İrsaliye

Plaka Tanıma

Yakında kullanıma sunulacak plaka tanıma özelliğimiz sayesinde araç plakalarını otomatik olarak sistem üzerinden okuyabilir, kantar sistemine kayıt ettiğiniz her aracı tekrar bilgi girişi yapmanıza gerek kalmayacak şekilde otomatik olarak tanıyabilirsiniz. Bu sayede kendi öz aracı bulunan firmalar, ürün – müşteri – şoför bilgilerini tek tek yazmakla uğraşmayacak, tartımlarınızı da hızlandırabileceksiniz.

Kantar Plaka Tanıma
Kantar Programı – Plaka Tanıma

Dil Seçenekleri

Yenilenen kamyon kantar programımızda artık Türkçe harici diller de mevcut. İngilizce ve Arapça dil seçeneği de kamyon kantar programımıza eklenmiş durumda. Bu sayede farklı dillerde kantar programı ihtiyacı duyan firmalarımıza daha profesyonel bir yazılım teslim edebiliriz. Kantar programında bulunan ayar tanım ekranı sayesinde çalışmak istediğiniz dili rahatlıkla seçebilirsiniz.

Çok Dilli Kantar Programı
Türkçe – İngilizce ve Arapça Dil Seçeneği

Web Entegrasyonu

Kantar programı aynı zamanda bir web sunucusunda da çalışmaktadır. Web entegrasyonu ile kantar senkronizasyonu otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Kantar programı kurulu olan bilgisayarınızdaki arıza, virüs, çökme gibi sorunlardan da otomatik olarak kurtulmuş olacaksınız. Kantar programı web ile senkronize olur, bilgisayar değişti zaman da kaldığı yerden çalışmaya devam edebilir. Bu özelliklere ek olarak kamyon kantar programı web entegrasyonu sayesinde mobil uygulama üzerine de otomatik bilgi akışını gerçekleştirebilir. İnternet bağlantısının koptuğu zamanlarda ise kamyon kantar programı kendi hafızasına kayıt yapmaya devam edebilecek şekilde kurgulanmıştır. Programımız internet bağlantısının geldiğini otomatik olarak algılar ve web entegrasyonuna tüm bilgileri aktararak senkronizeyi sağlamaktadır.

Kantar Takip Programı
Kantar Programı Entegrasyonu

Parsiyer Tartım

Parsiyer tartım modülü sayesinde tek araçtaki yükleri farklı lokasyonlarda bulunan kantarlarınız ile tartabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse;

Merkeziniz Çorum’da ve ayrıca Amasya, Samsun ve Ordu’da da kantarlarınız bulunuyor. Çorum’dan yola çıkan aracınızın kantar tartımını yaptıktan sonra Amasya’da yük boşalttıktan sonra tekrar tartım yapabilirsiniz. Samsun ve Ordu’da aynı işlemi gerçekleştirdiğinizde hangi şubenize ne kadar ürün götürülmüş ve son tartımdan sonraki net ağırlıkların tamamını izleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu özelliğimiz geliştirme aşamasında olup kısa süre sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

Kaçak Tartım Kontrolü

Ücretli kantar tartım işlemi de yapan işletmeler için geliştirdiğimiz kaçak tartım tespit özelliğimiz sayesinde istenmeyen durumların önüne geçebilirsiniz. Ücretli tartım yapan kantarlarda kantardaki ağırlık sabitlendikten sonra fiş kesilmemişse sistem bunu otomatik olarak kaçak tartım raporuna yazmaktadır. Kişilerin gözle veya kağıt – kalem kullanarak tartım yapmasını engellemek amacıyla sistemimizde bu şekilde bir modül kurgulanmış, bir çok müşterimiz tarafından da kullanılmaktadır.

Ücretli Tartım

Ücretli kantar tartım modülümüz; kantar işletmeleri veya dışarıdan da kamyon kabulü yapan işletmeler için geliştirilmiştir. Sistem üzerinde tartımı fiş olarak yazdırabilir, ücret ve diğer detayların tamamına ücretli kantar tartım raporundan detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Vardiya Takibi

Vardiya takip modülü ile; çalışanlar vardiyalarını aktarabilir ve topladıkları makbuzları takip edebilirler. Bu, bazı sorunları azaltır ve hesapların şeffaf bir şekilde takip edilmesine yardımcı olur. Muhasebe departmanları için harikadır çünkü her şeyi takip edebilir, böylece daha az karışıklık ve hata olur.

Mobil Uygulama (iOS ve Android)

Kantar programının en yeni özelliklerinden bir tanesi de iOS ve Android platformları için geliştirilmiş mobil uygulamasıdır. Mobil uygulamaları indirip, size ileteceğimiz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme kayıt olabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra mobil uygulama üzerinden web platformunda da olan tüm bilgileri takip edebilirsiniz.

Kantar Takip – Mobil Uygulama

Kantar programı mobil uygulaması ile Kantar tartımları, kantarları silo’ya yönlendirme, kantar sevkiyat yönlendirme, silinen tartımlar, cari raporlar, ürün ve stok işlemleriniz, özel raporlar ve çeşitli istatistikleri de görüntüleyebilir, bu sayede dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman fabrikanızı – kantarınızı takip edebilirsiniz.

Kantar programı mobil uygulaması geliştirilmeye ve güncelleştirilmeye devam etmektedir. İlerideki zamanlarda çok daha fazla özellik mobil uygulamalar üzerine de eklenecektir.  

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>