Divizyon web tasarım ajansı olarak biz, müşterilerimiz için profesyonel çözümler sunmaktayız. İşimizin bir parçası olan SEO çalışmasını tüm müşterilerimiz için 3 anahtar kelimeye kadar ücretsiz olarak planlıyor ve takip ediyoruz. Sizin de aklınızdaki soru “Nedir bu SEO” ise hemen cevap almak için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Nedir Bu SEO?

SEO İngilizce tabiri ile Search Engine Optimization yani Arama motoru optimizasyonu demektir. En basit ve yalın hali ile anlatmak gerekirse, bizi tanıyan müşterilerimiz Google’a “Divizyon” yazarak da bize ulaşabilir. Peki ya potansiyel müşterimiz olma ihtimali olan kişiler? Muhtemelen google’a bulundukları şehir ile birlikte sonuna web tasarım yazarak arama gerçekleştirecektir. Yani bizi tanımayan, daha önce çalışmadığımız firmalar veya kişiler Google’a “Çorum Web Tasarım”, “İstanbul Web Tasarım” gibi kelimeler ile arama yapacaktır.

Bu durumda eğer arama sonuçlarında firmanız listelenmiyorsa, büyük bir problemimiz var demektir. Firmamız uzman yazılım ve SEO ekibi ile ihtiyaçlarınız için profesyonel çözümler üretmektedir.

Seo Nedir?
Arama Motoru Optimizasyonu

Kullanıcı Deneyimi

İnternet sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için hiç önemini yitirmeyen kavram kullanıcı deneyimidir. Eğer kullanıcı sitenizde vakit geçirmiyor, çeşitli yazılım ve tasarım hatalarından dolayı site içerisinde görüntüleme problemleri yaşıyorsa bu durum Google aramalarını da olumsuz yönde etkileyecektir.

Arama kriteri fark etmeksizin listelenen web sayfaları içerisinde artık kullanıcı deneyimine önem veren, iyi işleyen web sayfaları çıkmaktadır. Ürünlerimiz, hizmetleriniz ile ilgili bilgi eksiklikleri dahil, sıralamanız olumsuz yönde etkilenebilir. Sahip olduğunuz veya olacağınız web sayfanızın SEO optimizasyonları iyi kurgulanmış ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Kullanıcı Deneyimi
Kullanıcı Deneyimi

İçeriklerinizi Ön Plana Çıkarın

Google yapay zekâ geliştirmelerini sürekli olarak değiştirmekte ve güncellemektedir. Unutmayın, kimse arama sonuçlarında olağan dışı bir durum olmadıkça 2. Sayfaya bakmaz. İlk 3 arama sonucu tıklama oranını ciddi şekilde etkilemektedir.

Yeni nesil e-ticaret sistemleri, ürünlerini tek tıkla Google arama sonuçlarında gösterebilmektedir. Dilediğiniz bir ürünü Google’a yazdığınızda alışveriş sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.  Peki bu kadar gelişen ve değişen teknolojinin arasında ne yapmanız gerek? Cevap aslında çok basit. Bu altyapı geliştirmelerini sizin için takip eden ve web sayfalarını güncelleyen bir firma ile çalışmalısınız.

Mobil Uyumlu Web Tasarım

Günümüzde akıllı cihazların da yaygınlaşması ile birlikte Google yine bir takım değişikliklere imza attı. Artık mobil uyumlu olmayan, yazılımı ve tasarımı eski olan web sayfaları arama sonuçlarında gösterilmiyor veya sıralamada ciddi kayıplar yaşıyor.

Responsive web tasarım olarak da bilinen bu yöntem, web sayfanızın hem bilgisayarlardan hem de tablet ve cep telefonlarından aynı şekilde açılacak şekilde tasarlanmasına deniliyor. Yaptıracağınız veya değiştireceğiniz web sitesinin kesinlikle Mobil uyumlu olacak şekilde tasarlanması gerekiyor.

SEO Desteği ve Web Tasarım

Siz de web tasarım, web yazılım, e-ticaret veya SEO ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Dilerseniz ihtiyacınız için bu bağlantıdan Online Teklif alabilir, İletişim sayfasında yer alan bilgileri kullanarak bize ulaşabilir veya Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>