SEO ve Web tasarım birbiri ile birlikte yürütülmesi gereken fakat birbirinden de farklı konulardır. Kurumsal web sayfaları, e-ticaret sistemleri ve web tasarıma ihtiyaç duyan firmalar için SEO da bir o kadar önemlidir. Bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize SEO yöntemlerinden ve yapılması gereken işlemlerden bahsedeceğiz.

SEO ve web tasarımı aynı madalyonun iki yüzüdür. Her ikisinin de birlikte yürütülmesi gerekir, ancak aynı zamanda farklı özelliklere ve işlevlere sahiptirler. SEO hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, sitenizdeki içeriği Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etme yöntemi olduğudur.

Bir e-ticaret web sitesine iyi bir örnek Amazon.com veya eBay olabilir. Bu web sitelerinin temel amacı, ürünleri çevrimiçi olarak arayan müşterilere çevrimiçi olarak satmaktır. İnsanlar Google’da “çevrimiçi kitap satın al” araması yaparsa, web siteleri bu özel anahtar kelime öbeği için optimize edildiğinden arama sonuçları listesinin en üstünde görünecektir.

Bir başka örnek de bir şirketin kurumsal web sitesi olabilir; bu web sitesinde şirket ve ürünleri/hizmetleri hakkında bilgilerin yanı sıra müşterilerin doğrudan kendilerinden bir şey satın almak istemeleri halinde e-posta veya telefon görüşmesi gibi yollarla kolayca iletişime geçebilmeleri için iletişim bilgileri de yer alır.

Web Tasarım
Web Tasarım

SEO ve Web Tasarım

SEO ve Web tasarımının her ikisi de işletmenizin başarısı için kilit öneme sahiptir. Farklıdırlar, ancak birlikte çalışırlar. SEO, web sitenizin Google gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan bir süreçtir, web tasarımı ise çekici ve kullanıcı dostu bir site oluşturma sürecidir.

SEO, şirketlerin içeriklerini görmek isteyen kişilerin önüne çıkarmalarını sağlayan bir dizi stratejidir. Bu stratejiler, içeriğin bu kişilerle alakalı olduğundan emin olmayı ve ardından içeriğin arama motorları tarafından indekslendiğinden emin olmayı içerir, böylece insanlar onu hızlı bir şekilde bulabilir.

Seo ve Web Tasarım
SEO ve Web Tasarım

Web Tasarım

Siz de SEO hizmeti ile birlikte firmamızdan Web tasarım hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha önce yaptığımız işleri görüntülemek için buraya, online fiyat teklifi almak için buraya, bizimle iletişime geçmek içinde bu bağlantıdan iletişim sayfamızdaki bilgileri kullanabilirsiniz. Bizi Instagram‘da takip etmeyi unutmayın 🙂

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>