Web Tasarım Trendleri her geçen yıl değişmektedir. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak da web sayfası sahipleri için çok önemli bir konudur. Örnek olarak çok büyük e-ticaret platformlarını düşünün. Bu platformlar dahil web sitesini zaman zaman güncellemekte, yeni trendlere de ayak uydurmaktadır. Bu yazımızda sizlere 2022 yılının web tasarım trendlerinden bahsedeceğiz.

Web Tasarım Trendleri

İlk trend, web tasarımında 3D render kullanımı. Özellikle e-ticaret platformları için giderek daha fazla web sitesi bu tekniği kullanıyor. Web sitesinin kullanıcılar için daha gerçekçi ve çekici görünmesini sağlıyor.

Bir diğer trend ise web tasarımında web fontlarının kullanılması. Web tasarımcıları, çalışmalarını daha profesyonel ve kullanıcıların gözüne hitap eder hale getirmek için web yazı tiplerini kullanıyor. Bu trend yıllar geçtikçe büyüyor çünkü site sahibinin bütçesine çok fazla kodlama çabası veya maliyeti eklemeden web sitelerinin eskisinden daha iyi görünmesini sağlıyor!

Üçüncü trend ise günümüzde web siteleri tasarlanırken farklı amaçlara uygun renk paletlerinin kullanılmasıdır. Renk paletleri, tasarımcıların amaçlarına göre (örneğin arka plan rengi, metin rengi) birbiriyle iyi eşleşen renkleri seçerek hızlı bir şekilde güzel tasarımlar oluşturmalarına yardımcı olur. Bu trend aynı zamanda web sitesi sahiplerinin satın alma maliyetlerinden tasarruf etmelerine de yardımcı oluyor.

Geçtiğimiz on yılda, web tasarım dünyasının statik sayfalardan dinamik içeriğe doğru evrildiğini gördük. Web tasarım trendleri her yıl değişiyor. Gelişen teknolojiye ayak uydurmak da web sayfası sahipleri için çok önemli bir konu.

Web Tasarım Trendleri

1. Düz Tasarım

Flat tasarım, günümüzde web geliştirme alanındaki en popüler trendlerden biridir. Düz tasarımın günümüzde bu kadar popüler olmasının birçok nedeni var: basit, kullanımı kolay, tüm cihazlarda harika görünüyor ve gerektiğinde değişiklik yapmak kolay. Flat tasarım, etraflarında herhangi bir dağınıklık veya karmaşa olmadan genel olarak temiz bir görünüm oluşturmak için kareler veya daireler gibi minimalist öğeler kullanır (flat tasarımların çok basit olduğu düşünüldüğünde bu mantıklıdır).

Web Tasarım Trendleri
Flat Tasarım

2. Hareketli Grafikler

Hareketli grafikler her zamankinden daha popüler hale geliyor çünkü ekran koruyucularından veya duvar kağıtlarından farklı bir şey isteyen izleyiciler için eğlenceli ve heyecan verici! Hareketli grafikler tek başlarına kullanılabildikleri gibi, düz grafikler gibi diğer tasarımlarla da birleştirilebilirler, böylece dikkatinizi dağıtmazlar.

3. Minimalizm

Minimalizm, web tasarımındaki en popüler trendlerden biridir. Temiz ve basit tasarımla ilgilidir. Bu tür bir tasarım, kullanıcıların web sitenizi veya mobil uygulamanızı kullandıklarında kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Dahası, minimalist tasarım, tasarım ve bakım maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur, çünkü düzgün bir şekilde sürdürmek için fazla çaba gerektirmez.

Web Tasarım

Teknolojiye uyum sağlamayan hiçbir web sitesi ayakta kalamaz. Sürekli gelişen teknolojilerin olduğu bir dünyada, duyarlı web tasarımı, bir sitenin düzenini daha geniş bir kitleye ulaşacak şekilde uyarlamakla ilgilidir.

Çok çeşitli işletim sistemleri, tarayıcılar ve ekran boyutları kullanılırken, çoklu cihaz uyumluluğu ile tasarım yapmak çevrimiçi başarınız için çok önemlidir. Kullanıcıların farklı platformlarda ve cihazlarda teknolojiyi nasıl kullandıklarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Tasarımlar, platformlar arasında iyi çalışacak kadar yeterli olmalıdır.

2022’de devam edecek bir diğer trend de kullanıcı deneyimi ve sosyal medya entegrasyonuna odaklanmaktır. Bugün birçok işletmenin ürün ve hizmetlerini tanıtabilecekleri kendi sosyal medya hesapları var. Sonuç olarak, birçok işletme, profillerinde yeni içerik yayınladıklarında müşterilerine ulaşabilmek için web sitelerinin bu platformlarla güncel olmasını beklemektedir.

Web Sitesi Yaptır

Siz de web sitesi yaptırmak istiyorsanız veya hali hazırdaki web sitenizi güncellemek istiyorsanız bizimle iletişime geçmeden karar vermemelisiniz. Daha önce web tasarım ve yazılım konusunda hizmet verdiğimiz referanslarımızı görüntülemek için buraya, online fiyat teklifi almak için buraya, bizimle direk iletişime geçmek için ise bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bizi Instagram‘da takip etmeyi unutmayın 🙂

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>