SEO Uyumlu Web Tasarım Ne Demektir?

Gelişen teknolojiler ile birlikte internet kullanıcılarının tamamı arama motorlarını kullanmaktadır. Kullanılan arama motoru ne olursa olsun (Google, Yahoo, Bing) web sayfalarında kullanıcıları aradıkları içeriğe daha rahat ulaştırmak adına bir dizi özelliklere ayırmaktadır. SEO İngilizcede “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. Bu yazımızda sizlere SEO’nun öneminden bahsedeceğiz.

Nedir bu SEO?

Arama motorlarının, web sitelerinde istediği içerikleri kullanıcı dostu bir arayüzle sunması ve kurgunun tamamen ziyaretçi odaklı düşünülüp tasarlanmasından sonra bilgiyi en yalın ve en net şekilde ileten web sitelerinin tamamına SEO uyumlu web tasarım denilmektedir. Yani yemek tarifi araması yaptığınızda karşınıza çıkan ilk sonuçlar SEO atyapısına uygun web siteleri sayesinde sizlere gösterilmektedir.

Web Tasarım ve SEO
Web Tasarım ve SEO

SEO’nun Önemi

SEO altyapısı ile hazırlanmış web siteleri sizleri rakiplerinizden her zaman bir adım önde tutmaktadır. Örneğin “Çorum Web Tasarım” kelimesini Google’a yazan bir kullanıcı, Çorum’da faaliyet gösteren firmaları görüntülemek istiyordur. Daha farklı olarak “Toptan Karton Çanta” yazan bir kişi ise Türkiye genelinde toptan karton çanta satışı yapan firmaları görüntülemek istiyordur. Buradaki Çorum örneğini Lokal (Belirli Alan) olarak gösterirken, Türkiye genelinde arama örneğine ise Yerel SEO denilmektedir. Firmamız lokal ve yerel SEO konularında profesyonel olarak hizmet vermektedir.

Web Tasarımın Önemi

SEO altyapısı ile hazırlanmış olan kurumsal bir web sayfası, firmanızı ve ürünlerinizi aramalarda üst sıralara çıkarmak ila kalmaz, bunları sipariş şekline de dönüştürebilir. Firmanızın bilinirliği ve marka değerinizin ön plana çıkmasının yanı sıra, potansiyel müşterilerinize de çok daha rahat ulaşma imkanı sağlar. Potansiyel müşterileriniz eğer kurumsal bir tasarıma sahip bir web sayfası ile karşılaşırsa güven odaklı düşünmeye başlar ve firmanız ile irtibata geçebilir / sipariş verebilir.

Kurumsal SEO
SEO Nedir?

Özel Tasarım Hizmetleri

Kurumsal web sitesi, e-ticaret veya ürün tanıtım sitelerinde günümüzde kalite ölçütü olarak tasarım da çok önemlidir. İyi bir web tasarım firması ile çalışmanız her zaman avantajınıza olacaktır. Size özel hazırlanan kurumsal web tasarım, müşterileriniz gözünde firma değerinizi de arttıracaktır. Bunun için kurumsal web tasarım hizmetleri alacağınız web tasarım ajansını iyi seçmeniz gerekmektedir.

Online Fiyat Teklifi Alın

Siz de kurumsal web sitesi, e-ticaret sitesi, ürün tanıtım sitesi, mobil uygulama veya PLC otomasyon projeniz için fiyat teklifi almak istiyorsanız bu bağlantıda yer alan online fiyat teklifi sayfamızı kullanabilir, bu bağlantıdan referanslarımızı görüntüleyebilirsiniz. Web tasarım, internetteki vitrininizdir. Siz de hemen işinizi internete taşıyın!

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>