Profesyonel Web Tasarım

Web siteleri, özellikle son dönemde yeni müşteriler kazanmak ve işinizi büyütmek için vazgeçilmez bir araç olmuştur. Web sitelerinin gelişimi de günümüze baktığımızda çok farklı ihtiyaçları ortaya çıkarmıştır. Profesyonel web tasarım; tamamen kullanıcıların deneyimine odaklanmıştır. Bu yazımızda kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde yansıtacak ve güven kazanmanızı sağlayacak olan web tasarım hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Web Tasarım Nedir?

Kısaca açıklamak gerekirse web tasarım; markanızı ve işletmenizi en iyi şekilde ve doğrudan son kullanıcıya yansıtabilen bir araçtır. Bu araç sayesinde yeni müşteriler kazanabilir, işletmenizi farklı bir boyuta çıkarabilirsiniz. Firmanızın imajını yansıtan web siteleri aynı zamanda potansiyel müşterilerinize de erişebilmenize olanak sağlamaktadır.

SEO Uyumu

SEO (Arama motoru optimizasyonu) güncel web sitelerinin ihtiyaç duyduğu bir altyapıdır. Web siteniz, işiniz ile alakalı aramalar yapıldığında ilk sıralarda görünmelidir. Kullanıcıların %83’ü Google aramalarında ilk sayfadan başka bir yere gitmemektedir. Bu da şu anlama gelir; kullanıcılar sizi ilk sayfada bulamıyorsa, internette yoksunuz demektir! Örnek vermek gerekirse, Çorum’da faaliyet gösteren bir elektrikçi arayacak olan potansiyel müşteriniz google’da şu şekilde arama yapacaktır: “çorum elektrik tamircisi

Eğer bu aramada siz görüntülenmiyorsanız, kullanıcıların sizi bulma olasılığı maalesef hiç yoktur. Siz de SEO konusunda uzman bir ekip ile çalışmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Web Tasarım SEO
Web Tasarım SEO

Mobil Uyumlu Web Sitesi

Mobil uyumlu web sayfaları gelişen teknoloji ile birlikte çok büyük önem kazanmıştır. Google sıralamasını da etkileyen bu durum, kullanıcıların düzgün bilgi almasını da engellemektedir. Mobil uyumu olmayan web sayfalarının ziyaret edilme oranı da ciddi şekilde azalmıştır.

Bu yüzden Responsive (Tüm Cihazlarla Uyumlu) bir web sayfasına sahip olmak oldukça önemlidir. Google’ın son açıkladığı verilere göre kullanıcılar artık web sayfalarını %74 gibi küçümsenmeyecek bir oranda mobil cihazlardan görüntülemektedir.

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel bir web tasarıma sahip olmayan sayfalar, potansiyel müşterilerinin %63’lük kısmını ilk görüntüden sonra hemen kaybetmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde kullanıcıların internet kullanma yeteneği de göz önüne alındığında artık tasarımı eski / kötü web sayfalarının ziyaret oranları da azalmaktadır.

Profesyonel Web Tasarım
Web Tasarım

 Web Sitesi Yaptırmak İstiyorum!

Siz de web sitesi yaptırmak istiyorum diyen kullanıcılardansanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. 100’den fazla referansımızı incelemek için buraya, projeniz veya web sitesi ile alakalı teklif almak için buraya veya bizimle iletişime geçmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bizi Instagram’dan takip etmeyi de unutmayın!

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>