Web Sitenizin Özellikleri ve Hedef Kitleniz

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere, kurumsal web sayfaları günümüzde büyük öneme sahiptirler. Bu nedenlerden dolayı Divizyon Yazılım Çözümleri olarak siz değerli müşterilerimize ve kullanıcılarımıza yazılarımız sayesinde teknik anlamda da destek vermeye gayret göstermekteyiz. Güncel bir web sitesine sahip olmak, sizi potansiyel müşterilerinize çok daha rahat ve etkin bir biçimde ulaştırabilmektedir. Peki sahip olmak istediğiniz web sitesinin ne gibi özellikleri olması gerektiğini hiç düşündünüz mü? Bu yazımızda da sizlere bunları aktarmaya çalışacağız.

Neye İhtiyacınız Var?

Web sitesi ihtiyacınız var, büyük veya orta ölçekli bir işletme sahibisiniz. Şimdilik bunları unutun ve kendinizi müşterilerinizin yerine koyun. Sizin satışını yaptığınız veya hizmet verdiğiniz sektörde bir ürüne veya hizmete ihtiyacınız olduğunu varsayalım. Muhtemelen ilk işiniz bu ihtiyacınızı arama motorları (Google, Yahoo, Bing) üzerinden aratmak olacaktır. Bulduğunuz sonuçlar arasında da muhtemelen 2. Sayfaya hiç bakmayacaksınız. Arama motorlarında çıkan ilk 3 web sitesi, muhtemelen sorununuzu çözecektir.

Arama Motorları Ne İşe Yarar?

En popüler arama motorlarından biri olan Google, aratılan anahtar kelimeleri kendi kaynakları üzerinden sorgulayarak kullanıcıya sunan bir web sitesidir. Google, Yandex, Yahoo, Bing vs. gibi sistemler birer arama motorudur.

Anahtar Kelimelerin Önemi

Yazımızın devamına Google arama motorundan örnekler vererek devam edelim. Örneğin internetten herhangi bir ürünü satın almak istediğinizde ilk işiniz bu ürünün adını Google’a yazmak olur. Google sonuçları milisaniyelerde önünüzde listeler. Arama motorunda bulunamayan bir web sitesinin satış yapma veya ziyaretçi alma ihtimali çok çok düşüktür. Firmamız üzerinden örnek vermek gerekirse; Google’a Divizyon yazdığınızda da web sayfamıza ulaşabilirsiniz. Fakat bunu sadece firmamızı tanıyan kullanıcılar yapacağı için; Çorum web Tasarım, PLC Otomasyon, Kümes Takip Sistemi vs. gibi anahtar kelimeleri yazarak da web sitemize ulaşabilirsiniz. Bunun için tercih edeceğiniz anahtar kelimeler üzerinde SEO çalışması kesinlikle gereklidir.

SEO Nedir?
Anahtar Keimelerin Önemi

SEO Nedir?

SEO İngilizce bir kısaltmadır. Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. Firmanız için yaptırmak istediğiniz çalışmalar ile ilgili çalışmalar yapılarak rakip analizlerinin çıkarılması gerekmektedir. Örneğin bir müşterimiz olan www.simgecanta.com için yapmış olduğumuz kapsamlı SEO çalışması mevcuttur. Müşterimiz, yaptığımız çalışmalardan dolayı Toptan Karton Çanta kelimesinde Türkiye genelinde 2. Sırada yer almaktadır.

SEO Hizmetleri
SEO Hizmetleri

İhtiyacınız Olan Tüm Çözümler

Divizyon Yazılım Çözümleri olarak biz, Web Tasarım, Web Programlama, PLC Otomasyon, Özel Yazılım İstekleri, Sosyal Medya Yönetimi, SEO, E-Ticaret ve daha bir çok alanda hizmet vermeye ve müşterilerimizi memnun etmeye devam ediyoruz. Referanslarımız sayfasınız görüntüleyerek daha önceki işlerimiz hakkında bilgi sahibi olabilir, Fiyat Teklifi sayfamızı kullanarak Projeniz için Fiyat Teklifi alabilir, İletişim sayfasındaki bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Bizi Instagram adresimizden takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yazın

E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>