Güncel bir web sayfasına sahip olabilmek günümüz standartlarına göre bakıldığında çok önemlidir. Değişen teknolojiler ve grafikler sayesinde web sayfasının güncelliği artık son kullanıcı (ziyaretçi) tarafından da rahatlıkla fark edilebilmektedir.  Google tarafından yapılan değişiklikler, gelişen sosyal medya platformları gibi etkenler de güncel bir web sayfasına sahip olma şansınızı doğrudan etkilemektedir. Kaliteli, kurumsal web tasarım ve kurumsal kimlik çalışmaları 2019 sonunda da büyük önem arz etmeye devam etmektedir.

1. Hız Etkeni

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları (potansiyel müşterilerinizi) tam anlamıyla etkilemek için sadece 3 saniye vaktinizin olduğunu biliyor muydunuz? Kullanıcılarınız sitenizi ziyaret etmek için tıkladığında çok hızlı bir şekilde ana sayfanıza ulaşamıyorsa, büyük ölçekteki kullanıcılar sitenizi ziyaret etmekten vazgeçecektir. Bu durum da potansiyel müşterilerinizi kaçırdığınız anlamına gelmektedir. Bu nedenden ötürü 2019 sonunda ilk ve en önemli maddemiz hız demektir.

2. Flat (Düz) Tasarımlar

2019 sonunda da gördüğümüz üzere büyük sosyal medya mecraları da dahil olmak üzere artık yeni trend flat tasarımlar. Flat tasarım tekniği kullanılarak tasarlanan web sayfaları sadeliği ön planda tuttuğu gibi, daha temiz ve daha hızlı web sayfaları kodlamayı da kolaylaştırmaktadır.

Minimalist tasarımın doğru teknikler ile kullanılması ile ortaya çıkan web sayfalarının yüksek hızda olabilmesi ve SEO değeri taşımasından dolayı kesinlikle tercih edilmelidir.

Flat Tasarım
Flat Tasarım

3. Mobil Uyumluluk (Responsive)

Web sitelerinin yüksek hızda olabilmesi, Google algoritmalarında SEO için kullanılan tek kriter değil. 2016 yılının başından itibaren mobil cihazlar, masaüstü cihaz kullanım oranını geçmiştir. Bu yüzden dolayı Google mobil cihazlar ile tam uyumlu çalışabilen (Responsive) web sayfalarına öncelik tanımaya başlamıştır.

Geçmişteki analizler kontrol edildiğinde 2018 yılında web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların %53’lük kısmı mobil cihaz kullanmaktadır. Günümüz şartlarını düşündüğümüzde web sayfasının mobil uyumlu olabilmesi de çok önemli bir etkendir.

Responsive Tasarım
Responsive Tasarım

4. One Page (Tek Sayfa) Tasarım

Hız ve flat tasarımı bir arada sıraladıktan sonra biraz da tek sayfalı tasarımlardan bahsedelim. Tek sayfa tasarım kısaca, kullanıcıyı herhangi bir başka sayfaya yönlendirmeden tek bir sayfada bütün verileri toplama anlamına gelmektedir. Farklı iç sayfalar olmadığı için JavaScript, css, less vb. teknik dosya gerekliliği de çok sayfalı web sayfalarına göre daha az olmaktadır. Bu sayede hız faktörünü sağlayabildiği gibi çok şık ve modern bir duruş da sergileyebilir.

5. Sonuç

2019 web trenlerini takip ettiğimizde hız ve minimalizmin bir arada olduğunu görebilmekteyiz. Bu trendler büyük ihtimalle 2020 yılında da bizimle beraber olacaktır. Gelişen teknolojiyi takip etmek ve SEO sıralamalarında üst sıralara çıkmak müşteri portföyünüzü arttırabileceği gibi, potansiyel müşterilerinize de daha rahat ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Siz de kurumsal web sitesi, e-ticaret sistemi, B2B sistemi, PLC Otomasyonu, Mobil uygulama ihtiyaçlarınız için bize iletişim sayfasını kullanarak ulaşabilir, aşağıdaki teklif formumuzu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilir ve referanslar sayfasını kullanarak referanslarımızı görüntüleyebilirsiniz!

    Kurumsal Web TasarımRent A Car ProgramıNakliye Takip SistemiKantar OtomasyonuPLC OtomasyonÖzel Yazılım ProjesiToplantı Talebi

    Yorum Yazın

    E-Posta Adresiniz görüntülenmeyecektir. Zorunlu alanlar *
    Yan taraftaki HTML kodları kullanarak yorum yapabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>